| Striker14 a întrebat:

voi asteptati sa vina scoala? Eu da. in vacanta m-am plictisit rau. Ce o sa faceti in prima zi de scoala? Credeti ca scoala e buna sau rea, as crea.niste.raspunsuri mai complexe

9 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Deci NU, n-aştept şcoala nici măcar un pic. Ştiu că vacanţa e plictisitoare, dar şi şcoala e. Şi pe deasupra mai e şi stresantă. În prima zi de şcoală o să... merg la şcoală? Da, o să ascult discursurile alea plictisitoare şi ce au profesorii de zis.(reţinând nimic desigur)
Şcoala e...necesară, doar că ne învaţă şi multe lucruri inutile şi uită de unele care sunt importante.
O seară frumoasă!

| Idc12345 a răspuns:

Hmm,nu prea o astept ca anul asta trec a8-a si va fi foarte greu *_*. Intr-un fel, mi-e dor de unii colegi etc. Alt motiv pentru care nu vreau sa inceapa scoala e ca nu mi-am terminat temle laughing Nu pot sa zic ca-i rea, adica te ajuta si iti creeaza o cariera.

| Alrawan a răspuns:

Eu sincer nu prea aştept.
Având în vedere faptul că vin pe a 9-a, şi vor fi colegii noi la început va fi mai greu thinking Mai ales că am picat cu fiţoase în clasă, şi genu de fete care îşi fac poze în chiloţi şi şe pun pe facebook *_* deci, da. Groaznic oh go on
Am fost să mă transfer la alt liceu, dar merge doar din semestrul 2. Deci, o să treagă foarte greu semestru ăsta sad.
Şi da, şcoala e foarte bună. Adică asta e părerea mea, pentru că eu chiar vreau să ajung ceva thinking nu doar să fac 12 clase acolo să fie făcute, ca mulţii alţii. thinking
Btw, succes la şcoală big grin

| MineIsLikeABridge a răspuns:

O astept si nu, scoala este foarte buna, dar am alte ocupati pe care nu am reusit sa le fac vara si va trebuii sa le fac mai repezite acuma happy, dar ma bucur ca incepe scoala, eu intru un a 10 big grin

| Crucified a răspuns:

Îmi voi lua orarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa iti spun eu. Niciodata nu m-am impacat cu ideea aceasta, scoala. E urata, mergeam doar de caterinca, prieteni si atat. Mai o tigara, o barfa. Din generala pana la liceu nu s-au schimbat decat colegii mai maturi. Si nu mai era vreunul care sa comenteze asa aiurea. Este din ce in ce mai prosta scoala, nu ma incalzeste cu nimic, in Romania copii au nevoie de multa educatie mai putina carte, si aceea dar mai mult creier le-ar trebui. Am terminat scoala si nu am facut mai nimic din ce era pe acolo. Pur si simplu am un job, imi castig existenta totul merge bine. Mereu am urat si voi uri scoala. Cu profii nu am nimic doar cu cei batrani care mai au un pic si se caca pe ei. Si nu o poti schimba asa e de caca0. Si eu ma plictiseam in vacanta dar cu cat cresti o sa ai prieteni mai multi si o sa poti iesi la un suc indiferent daca este sau nu scoala.

| kidy00 a răspuns:

Eu unul nu astept! In prima zi voi muri de plictiseala, apoi incepe tare si voi muri angry laughing

| irbis96 a răspuns:

O astept si...nu o astept.
Trec in clasa a 11a, deci sunt la jumatatea drumului, mai am un pic si vine Bac-ul, si nu pot sa zic ca abia astept. Vreau sa-mi vad colegii cat mai repede (chiar si pe trasnitii pe care imi vine sa ii arunc pe geam) si ca sa nu mint, am si cativa profesori de care imi e dor.
Scoala e necesara. Daca iei toate partile bune o sa ti se para ceva frumos, o experienta pe care nu o so uiti si de care o sa iti fie dor.
Make the most of those years~

| dreamnow a răspuns:

Cred ca sunt singura de aici care vrea sa inceapa scoala laughing. Nu sunt o tocilara sau ceva de genul mai ales ca m-am distrat destul de mult vara asta, doar ca eu trec intr-a 8-a si parca vreau sa se termine odata cu toate evaluarile, simularile etc. ca sa fiu mai linistita. Mai ales ca vad mereu copii care zic ca au facut nu stiu cate culegeri, teme si parca nu ma simt asa sigura pe mine. De aceea vreau sa inceapa anul ca sa se termine odata. laughing