| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, voi vă dați seama ca dacă va fi un al treilea război mondial, nu va mai fii cum a fost al doilea război mondial, probabil doar la începutul războiului vor fii cu tancuri si avioane de lupta, si după aia cu bombe nucleare

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Terminam mai repede.

| Feri5 a răspuns:

Probabil că va fi cu bombe nucleare. Dar nu mă interesează subiectul ăsta și nici nu vreau să mă deformez din cauza aceasta. Cred că e valabil pentru toți!

| Wr3nch a răspuns:

Ai treileq tot vine din anii 50 incoace si tot nu a ajuns. Si nu il vei prinde.

| 4ndr33y a răspuns:

Da, cam asa.
Biden l-a amenintat pe Putin cu nuclearele in conferinta de presa, nimic mai clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 4ndr33y):

Rusia au rachete atomice in Cuba, care crezi ca o sa ajunga mai repede?

| 4ndr33y a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza, NATO are nucleare in mai multe tari, nu conteaza cine lanseaza primul, toata lumea primeste, asta e si problema armelor nucleare, nu exista un castigator, toata lumea pierde.

| Brizbriz a răspuns:

Ww2 a fost tot un fel de abureala, germanii nu au avut nici o sansa cu un descreierat la varf si o armata trasa de cai
cu atat mai putin imbecilii de japonezi care au apreciat armata americana de la momentul respectiv (care era de ultimul rahat) si ca americanii or sa ceara pace "imediat" si nu puterea industriala ENORMA care era America... razboiul se castiga cu materii prime si fabrici, NU CU ARMATA MOMENTULUI

ww3 o sa fie "frumos" bombe nucleare pe peste tot, urmat apoi de o iarna nucleara care v-a tine doar cateva decenii

deci, hai sa emigram in Fiji, acolo nu o sa sparga nimeni o bomba nucleara, ca nu meritawinking

Răspuns utilizator avertizat