| Dragosdoar a întrebat:

Credeti ca suntem din ce in ce mai aproape de un conflict la nivel global sau mai bine spus Al Treilea Razboi Mondial? Care ar fi consecintele acestui razboi pentru lumea noastra? Eu personal cred ca suntem din ce in ce mai aproape, ma tot uit cum se investeste din ce in ce mai mult in tehnologia militara.Adica,daca nu se pregateste un razboi de ce rusii si americani continua sa creeze armament pentru distrugeri in masa cum ar fi torpilele nucleare sau sisteme de lansat rachete. Nu vad de ce s-ar investi atat de mult in sectorul militar pentru a se pune praful pe avioane,tancuri, distrugatoare marine etc

18 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Trebuie să vină si al treilea, sigur. Pentru că există numărul ăsta predestinat: trei. Al treilea reich, Al treilea val, Al treilea ochi, Trei doamne si toţi trei, Trei în unul etc.

| RAY a răspuns:

Lumea mereu a crezut ca e sfarsitul maine nu e ceva nou asta

| Dragosdoar explică (pentru RAY):

Atunci care e scopul lor? Care este scopul bombelor atomice? Care este scopul tehnologiei militare de amploare in care se baga miliarde de dolari anual, asta nu am inteles nici pana acum.

| RAY a răspuns (pentru Dragosdoar):

Simplu imagineazati ca trebuie mereu sa fi cu un pas altora si ele la randul lor,astfel se mentine pacea dar daca ar exista un razboi ar fi dezastru global, dar frica mentine pacea pe pamant,ar fi dezastru peste tot,degeaba dai cu bomba in rusia ca si aia vor riposta si e de rau, china e de partea rusiei, trump e un clovn prost, rad americani de el majoritatea, se lauda ca are buton mare si care e faza nu a facut nimic ca i este frica si bine ca i este frica am avut destule razboaie

| Mclaren12 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Si eu sunt curios. Desi tehnologia asta poate transforma planeta in praf spatial, nu cred ca ar fi jîdanii atat de disperati sa faca asta ca vor fi si ei transformati dupa in praf spatial.

| T0T a răspuns:

Oamenii investesc în armament că dacă să zicem țara x ar renunța în a investi în armament ce garanție ar avea că țara y ar face la fel și nu ar profita mai târziu de asta?

| Mclaren12 a răspuns:

Citeste Protocoalele Inteleptilor Sionului (Protocols of the Learned Elders of Sion) dar nu le citi in romana ca au fost traduse de niste crestini spalati pe creier si le-au corupt sensul. Un al treilea razboi mondial ar insemna instaurarea statului evreiesc comunist global si dizolvarea natiunilor. Au incercat ei ceva secolul trecut cu URSS dar nu prea le-a iesit. Daca nu era Germania nazista URSS condusa de evrei ar fi inghitit toata Europa si dupa cine stie ce se mai intampla. Nu i-ar fi fost greu sa cucereasca SUA sau China pentru ca ar fi devenit fara indoiala cea mai mare putere globala daca ar fi cucerit toata Europa. Oricum si SUA era condusa de evrei deci n-ar fi opus rezistenta, la fel si Marea Britanie cu care Hitler a incercat sa faca pace pentru a o avea ca aliat impotriva URSS.
La al treilea RM face referire si "a doua venire a lui Mesia" pe care crestinii o asteapta ca niste spalati pe creier ce sunt. Nu degeaba se spune ca a doua venire a lui Mesia va instaura raiul pe pamant pentru "poporul ales", adica domnia absoluta a evreilor, o sa gasesti similaritati in protocoale. De asemenea nu degeaba se spune in talmud ca "la venirea lui Mesia, fiecare evreu va avea 2800 de sclavi", la fel, o sa gasesti similaritati in Protocoale. Eu nu cred ca se va intampla asta pentru ca lumea pare ca se trezeste la realitate dar daca va avea loc un asemenea razboi nu cred ca va fi in viitorul apropriat.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cum ti-a spus si Maria, tehnologia militară este la un nivel foarte ridicat, nu ar mai rămâne nimic decat multe gaze toxice, poate chiar o iarnă lunga provocată din cauza poluării. Razboiul inseamna cucerirea de noi teritorii, bogății etc, in zilele noastre nu se mai poate asa ceva fiindcă nu ar castiga nimic decat un mediu extrem de toxic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt convins că nu va avea loc o a-3-a conflagrație mondială. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rãzboiul incã se intamplã la nivel global doar cã pe resurse, bancile.
Armele sunt doar pentru ameintare, dacã face miscãri neobrãzate cineva sã dea direct cu bomba.

| Andersen2k18 a răspuns:

Razboi nu prea cred. Doar un razboi in declaratii dintre doi mari ''nebuni'' ai lumii Trump si Kim care in loc sa dea dovada de maturitate se poarta exact precum niste copii. Bai mai rau acestia sunt ''liderii'' lumii iar Rusia si China stau sa vada spectacolul dintre ei doi.

| Dragosdoar explică (pentru Andersen2k18):

Ceva imi spune ca Rusia are planuri de a incepe razboiul, nu coreeni

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Rusia sta doar in umbra. Nu cred ca vor risca ei, depinde de multe in cazul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Marria_Ana_1992 a răspuns:

Nu se poate sa existe un al treilea razboi mondial,deoarece rache|bombele, sunt foarte ctoxice si ar distruge tot pamantul, ar ramane cratime imense si toxice, ar deveni zone inadmisibil de trait, ba chiar toata planeta ar muri

| Dragosdoar explică (pentru Marria_Ana_1992):

Hiroshima e un oras cu aproximativ 500 000 de locuitori astazi si nivelul radiatiei este acelasi ca pe orice pamant

| Laura a răspuns (pentru Marria_Ana_1992):

Sunt aşa nasoale cratimele alea? Eu zic că lumea poate trăi şi cu cratime dacă se obişnuieşte cu ele.

| sabin89 a răspuns (pentru Laura):

Unii nu s-au obişnuit niciodată cu cratimele. Scriu în continuare sa în loc de s-a etc.