| JohnnyS a întrebat:

Vreau sa dau la Academia de Politie, din ce materii se da examenul pentru admitere? Si 2. Ce liceu trebuie sa am, uman sau real?

Răspuns Câştigător
| andradaten a răspuns:

Daca doresti sa faci Academia de Politie trebuie sa te axezi foarte mult pe istorie, romana, sport si engleza.Adica iti trebuie un profil uman(de preferabil stiinte sociale).La admitere dai examen la :istorie, romana(gramatica), teste psihologice, probe sportive, engleza

1 răspuns:
| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Trebuie sa ai liceul uman, iar la admitere mi se pare ca dai examen la : probe sportive, teste psihologice, istorie, romana ( cred ca dai din gramatica, de fapt sigur vei da din gramatica) si cred, dar nu sunt sigura ca dai si engleza!
Succes!