| gabigabiblue a întrebat:

vreau sa dau la facultatea de farmacie Iasi. as vrea sa stiu cam ce materii se fac (in afara de chimie) si cam cat timp mi-ar lua sa ma pregatesc pentru examenul de admitere.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile în Orarul de la linkul :
http://www.umfiasi.ro/....../Orar.aspx

În privinţa timpului necesar pregătirii pentru examenul de admitere, DEPINDE de nivelul de cunoştinţe pe care le ai şi de cât de uşor/repede asimilezi materia...

Toate cele bune.

| BlacK_8915 a răspuns:

La facultate de farmacie se face mult stiinte ale naturi (biologie, chimie, etc.)

Multa bafta, PACE!