| TCMA a întrebat:

vreau sa ma apuc de informatica si nu stiu de unde sa incep, puteti sa ma ajutati?

6 răspunsuri:
| piticu123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa inveti despre componentele unui calculator...si dupa aia vei fi capabil sa intelegi cu adevarat informatica...
Funda confused

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal ar fi sa iti iei niste manuale de liceu, profil mate info (asta daca nu esti deja la liceu) si sa inveti bazele de acolo

| neutrino a răspuns:

Dupa ce te familiarizezi bine cu, calculatorul, iti recomand sa faci un curs, pentru incepatori, de informatica. Informatica inseamna programare, iar programarea nu o poti intelege decat daca ai si cunostinte de matematica. Asta daca nu cumva doresti sa te perfectionezi in dactilografie, dar asta nu este informatica. Majoritatea avem calculatoare pentru a putea naviga pe net si investim aiurea pentru diverse jocuri: dar aceasta nu este informatica. Iti urez mult success!

| Utilazor a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Este o serie de filmulete care te vor ajuta sa inveti informatica de la 0.
FUNDA

| TCMA explică (pentru Utilazor):

Mersi mult!

| Danιel a răspuns:

Invata putin cu putin. Majoritatea cand vor sa stie informatica, parca vor sa stie totul. Citeste de oriunde ce vrei tu despre calculatoare si daca nu intelegi ceva, treci mai departe. O sa intelegi altadata si tot asa.

Ideal asa ar fi sa faci. In tehnologie, nu poti da un sens oricarui lucru, doar cand stii multe multe stii despre ce e vorba.