| Randrey10 a întrebat:

Vreau sa ma pregatesc pentru admiterea la Politehnica, dar am gasit pe net doar carti cu probleme pentru matematica si fizica, nu si cu teorie.
Stie cineva ce cati ar trebui sa cumpar sau pe ce site ar trebui sa intru ca sa invat teoria propriu-zisa, lectie cu letie pentru admitere?
Multumesc!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Teoria se invata din manualele studiate in liceu si aprobate de catre Ministerul Educatiei iar tematica pentru fiecare proba de concurs o gasesti in cuprinsul sectiunii "Programe analitice-Discipline de concurs ADMITERE 2018" din link-ul : http://www.upb.ro/admitere-licenta.html