| RegeleCornet a întrebat:

Ce sfaturi imi dati pentru bacul la fizica? Nu prea ma pricep, sunt clasa a 10 a si as vrea sa dau la ATM. Si bineinteles, bacul la fizica pentru ca ma pregatesc si pentru admitere in acelasi timp. Nu ma pricep la fizica si cand vreau sa invat teoria, nu o inteleg...
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| CbCx a răspuns:

În primul rând trebuie să-ți placă puțin sau poate puțin mai mult, iar apoi cu timpul dacă ajungi sa o intelegi sigur o sa-ti placa.
Fă variante de mecanica sau termodinamica sau electrica, adică 2 din cele trei, incepe cu sub 2, 3 apoi fă sub 1. Nu te descuraja daca nu vei intelege din prima într-adevăr la început e mai greu până te obisnuiesti. Iar in ceea ce priveste teoria, nu trebuie învață așa dintr-o dată, ci cu timpul după ce înțelegi cam cum stă treaba cu problemele. Ea oricum nu trebuie tocită, in a11a, a12a o să vezi lucrurile mai diferit tu doar lucrează deoarece daca ești atat de hotărât de acum să dai bacul la fizică sigur vei lua nota mare. Mi ar plăcea sa am timpul tau, eu fiind a 12a, sa nu fiu atat de stresata din cauza timpului si sa pot face "n" variante si sa invat mai bine teoria. Profita de timp! Bafta!