| andrei733 a întrebat:

vreau si eu regulile de calcul cu radicali va rog mult. funda

3 răspunsuri:
| androneandreea a răspuns:

Reguli de calcul cu radicali. Scoaterea factorului de sub radical. Introducere sub radical (pentru a va intoarce la pagina anterioara puteti alege Clasa a V-a din butoanele de sus)

Exercitiu Efectuati:

Exercitiu (!) Aratati ca numarul

este natural

Exercitiu (!) Efectuati:

Exercitiu Comparati numerele:

Exercitiu Efectuati:

(!) exercitiile marcate cu acest semn sunt pentru dupa ce s-a parcurs lectia "Formule de calcul prescurtat" de la sfarsitul primului semestru. Sper ca te-am ajutat