| KAGAMI a întrebat:

Salut! Transferurile școlare pot fi realizate oricând pe parcursul vacantei de vara, sau exista un termen limită?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazuta o perioada calendaristica pentru transferurile din vacanta de vara dar este bine sa depui cererea in luna august, spre a intra in discutia CA a scolii de transfer la prima sedinta inainte de inceperea anului scolar.

| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare se pot face numai inainte de inceperea anului scolar, probabil cu 1-2 saptamani inainte sa inceapa scoala, fiindca in vacanta de vara nu ami este nimeni la liceu, toata lumea fiind in vacanta.