| InvisibleAnonymous a întrebat:

Trec clasa a 9-a și profilul pe care l-am ales este mate-info. Îmi puteți recomanda, vă rog, niște culegeri bune pentru informatică? Să încep de la 0 din vacanță și să ajung la un nivel mai avansat.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Stai liniștit. Toți încep de la 0!
Când începe școala mai bine întreabă-ți proful - poate tocmai are de gând să vă recomande o carte și să lucrați din ea la ore.

| Florinrm97 a răspuns:

O sa va ia de la 0, nu e nevoie de cunostinte avansate sa intrii clasa a 9-a. Daca simti ca ti-ar placea informatica si ai vrea sa o faci si pe viitor la o facultate si/sau cariera, invata-ti foarte mult singur pentru ca nivelul de predare de informatica in tara la liceu este destul de scazut, sunt foarte multe carti publicate la biblioteci si cursuri pe internet sa te ajute. Succes!