| xbastanu a întrebat:

Salut tuturor.Ce inseamnă literatura autohtona? Ca am de facut un text argumentativ despre importanta studierii literaturii autohtone si nu stiu ce înseamna literatura autohtona.
Ofer Funda urgent.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca esti din Romania, literatura autohtona este literatura romana. Adica scriitori romani.
Si, in general, cand nu cunosti un cuvant, il cauti in dictionar. Daca nu ai un DEX in casa, exista DEX online.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Literatura autohtona este si literatura scrisa de scriitori de alta limba traitori in tara ta.