| Cristea_Claudiu_1998_ntRt a întrebat:

Uitati deci eu imi dpresc foarte mult sa intru la arhitectura. Sunt la filologie ca sa stiti
Admiterea se da din desen si mate nu? Si matematica e grea? Adica gen pot intra chiar daca sunt profil uman si fac meditatii?

Răspuns Câştigător
| crissag a răspuns:

Buna Claudiu.
Admiterea se doar din desen.
Intr-adevar trebuie sa ai anumite cunostinte de desen tehnic si desen la mana libera(artistic), pe care le poti dobandi in timpul meditatiilor.
Daca esti interesat, te poti uita aici www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG si-ti putem raspunde la mai multe intrebari.
Mult succes!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e grea matematica, la toate facultatile tehnice se face matematica M1