| LolaGirl a întrebat:

Eu sunt la liceu la profil mate-info bilingv.Mai departe vreau sa urmez Medicina la Bucuresti dar nu ma descurc cu matematica si o sa fie greu pentru mine la bac. As vrea sa ma mut la filologie blingv si sa fac meditatii la bio si chimie.
Am inteles ca daca ma duc la Medicina de la un profil uman nu pot sa intru la fara taxa.Este adevarat? Si daca e asa din al doilea an de facultate daca invat bine pot sa intru la fara taxa? Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

La medicina se intra in functie de nota de la admitere (probe la chimie si biologie) asadar nu conteaza foarte tare daca ai fost la uman sau la real daca esti extrem de bun la bio si chimie. Dar da, poti intra la fara taxa din al doilea an daca ai note bune si nu ai restante. Bafta