| Voiosu_Adrian_1995 a întrebat:

Salut, un coleg de al meu are media la purtare 7 si nu este corigent la nicio materie, ramane repetent daca are media la purtare 7? E in clasa a 6

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ramane repetent, raman repetenti doar cei care au media anuala la purtare sub 6, de ex.5, 50.

2 răspunsuri:
| Ch0co a răspuns:

Nu ramane. Iti trebuie nota 6 la purtare ca sa treci anul scolar.

| cosminamariacos989 a răspuns:

Nu rămâne repetent dar sa aibă grijă mai e la un punct distanță de a rămâne. Să fie cuminte o lună și gata că se termină școala. Spor la învățat!