| Mihai7788 a întrebat:

Salut, voi da examenul de bacalaureat in sesiunea de toamna si voiam sa stiu daca in cazul in care voi lua la 2 materii, dar la una nu, in viitoarea sesiune voi putea da doar la aceea la care am picat? Sau va trebuie sa dau la toate 3 materii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu promovezi la o materie atunci, in urmatoarea sesiune, este obligatoriu sa sustii examenul doar la acea materie.
In cererea de inscriere vei solicita sa-ti fie recunoscute notele la materiile la care ai promovat in sesiunea anterioara.