| omulpaiangan a întrebat:

Vreau sa fac niste cursuri pentru bucatar, dar am niste nelamuriri : care este varsta minima si cate clase trebuie sa am ca sa pot sa incep cursurile?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face cursuri de la 16 ani, dupa terminarea studiilor obligatorii, respectiv 10 clase.

| Xpressurself a răspuns:

Poti face cursul dupa ce termini gimnaziul cred, insa trebuie sa incepi de jos pana inveti. nu vei fii bucatar din prima. te sfatuiesc sa stai un an sa faci ce-ti dau de lucru si apoi sa ceri sa fii pus de ajutor de bucatar. la fel, dupa un an doi cere sa fii bucatar. daca nu te ajuta taci si cauta-ti un alt post. pe cand pleci si le spui vei avea puterea sa negociezi pentru ultima data cu ei fiind asigurat cu un nou job. asa vei ajunge bucatar, pas cu pas.

| PinkPanther001 a răspuns:

Limita minima de varsta pentru a urma un curs de formare profesionala este de 16 ani.Trebuie sa ai minim 8 clase.

| IoanaCristinica a răspuns:

Clasele nu conteaza iar varsta depinde de scoala. in general este 16-18 ani.