| FantasyNight a întrebat:

Salut vreau sa invat engleza stiu ceva dar vreau sa pot vorbi fluent si sa stiu foarte multe cuvinte cine ma poate ajuta cu anumite site-uri de pe care pot invata dau funda pentru cel mai bun multumesc

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Isi dau mesaj

| N0xEterniS a răspuns:

Intra pe livemocha.com
Aici ai lectii pentru orice limba!
Daca dai si bani, ai si operatori care te ajuta.
Scrii, vorbesti, te inregistrezi la microfon si pui inregistrarea pe site. Dupa altii care vorbesc engleza, or sa te ajute.
Poti sa scrii si altii or sa te corecteze!
Poti si tu sa ajuti pe altii care vor sa invete limba romana! big grin
Intra, mie mi-a fost de foarte mare ajutor cand am vrut sa invat franceza! big grin

| NeymarJr11 a răspuns:

Uita-te la, filme netraduse in romana.
2. Du-te la meditatii.
3. Citeste articole pe internet in Engleza daca nu intelegi, ajutate cu google / translate.
4. La scoala, bagate pe 1 profil care e intesiv engleza eu sunt am 4 ore pe saptamana si am prins, engleza:d pe clasa 8 eram planta la engleza acum stiu ce e necesarwinking.
5. Roaga un prieten sa te ajute, s-a inveti mai usor engleza.
6. Iati un, din ala Romana-Englez nu stiu cum ai zice imi sta pe limba, o carte dar nu stiu cum se numeste sti tu... am si eu dar nu gasesc,.

7. Sper sa te fi ajutat, big grin

8. Funda big grin

| N0xEterniS a răspuns (pentru NeymarJr11):

Ghid de conversatie sau dictionar? big grin

| Sergiu1996 a răspuns:

Cati ani ai?

| EdiC a răspuns:

Uita-te la, filme netraduse in romana.
2. Du-te la meditatii.
3. Citeste articole pe internet in Engleza daca nu intelegi, ajutate cu google / translate.
4. La scoala, bagate pe 1 profil care e intesiv engleza eu sunt am 4 ore pe saptamana si am prins, engleza:d pe clasa 8 eram planta la engleza acum stiu ce e necesar.
5. Roaga un prieten sa te ajute, s-a inveti mai usor engleza.
6. Iati un, din ala Romana-Englez nu stiu cum ai zice imi sta pe limba, o carte dar nu stiu cum se numeste sti tu... am si eu dar nu gasesc,.

7. Sper sa te fi ajutat,

| FadetoBlack a răspuns (pentru EdiC):

De ce dai copy/paste?

| FantasyNight explică (pentru FadetoBlack):

La ce ma copy/paste?

| FadetoBlack a răspuns (pentru FantasyNight):

Da cine a vorbit cu tine, mă?