| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Vreau sa ma fac agent fifa sau impresar de fotbalisti ce facultate trebuie sa urmez sau ce cursuri si ce varsta imi trebuie sa fiu ce imi doresc?
Astept raspunsurile voastre :*

2 răspunsuri:
| wdxraul a răspuns:

Salut. Parerea mea e ca nu iti trebuie studii superioare obligatoriu pentru aceasta meserie, INSA este bine sa le ai. Cu alte cuvinte, pentru a fi impresar, in nomenclator nu ti se cer studii superioare. Ana Maria Prodan de exemplu are in jur de 30-40 de ani si e impresar de cativa ani, deci e tanara. La alt pol ar fi Giovani Becali care are in jur de 50-60 de ani si este la fel impresar. Deci varsta nu cred ca este asa importanta. Insa, e adevarat ca o data cu varsta relatiile din lumea fotbalistica in cazul tau cresc. Ana Maria Prodan a facut facultatea de Drept si Relatii Internationale happy Giovanni nu stiu. Nici nu cred ca a facut ceva. Facultatea de sport, drept, relatii publice. cam astea ar bate spre domeniu, parerea mea. Bafta multa

| DinamoPCH a răspuns:

Http://www.studentie.ro/......iz-id30170 Ajuta foarte mult la licentiere..si eu imi doresc aceeasi meserie! Succes!