| Wickye a întrebat:

Salut,vreau sa ma inscriu la un liceu cu program sportiv si inca nu am implinit varsta de 15 ani (varsta obligatorie in care trebuie sa am buletin) si de aceea nu mi l-am scos inca.Din informatiile care le am la inscrierea pentru probele sportive am nev de copie de pe certificatul de nastere + copie de pe buletin(ceva ciudat din punctul meu de vedere).As avea vreo sansa sa ma inscriu fara buletin? dau funda urgeennnttt

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate: cu pile, orice.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te anunt cu durere in suflet ca daca ai 14 ani impliniti, parintii tai vor primi o amenda mare. Cartea de identitate (buletin cum zici tu) se elibereaza la varsta de 14 ani, cu doua saptamnani inainte (minim)trebuie sa te prezinti la primarie, la evidenta populatiei si nu la 15. Nu stiu pe ce lume traiti tu si parintii. Uite aici siteul oficial: http://www.icc.ro/adm/InstSub/ev_pop/carte_identitate.html

| Wickye explică (pentru Salontanul):

Stiu persoane care si l-au scos chiar mai tarziu si nu au patit nimic.straight face

| Salontanul a răspuns (pentru Wickye):

Se poate: cu pile, orice.