| amnevoiedeajutorultau123 a întrebat:

Vreau sa ma transfer de la un liceu tehnologic(profilul electronica&automatizari) la un liceu teoretic(filologie). Media cu module imi iese 8.76, iar fara module 8.99. La transfer se pun in calcul modulele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru transfer se ia in considerare media generala de promovare a ultimei clase de liceu, medie alcatuita din toate materiile, inclusiv purtarea si modulele. Aceasta medie trebuie sa fie cel putin egala cu cea a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| amnevoiedeajutorultau123 explică (pentru Ioandelasal):

Am depus transferul acum o luna, iar pe fisa de transfer am trecut media cu tot cu module. Am citit undeva pe net ca la transferul cuiva li s-au inlaturat modulele din medie pentru transfer.

| Ioandelasal a răspuns (pentru amnevoiedeajutorultau123):

N-are nici o importanta, chiar te-ar ajuta, desi nu este necesar avand in vedere ca ai o medie mare de promovare a clasei.