| Bojansky a întrebat:

Salut, vreau sa ma transfer la alt liceu in acest an scolar si voiam sa întreb daca este posibil luand in calcul introducerea "modulelor"
(Sunt la arta cls XI si vreau sa ma transfer la profil real stiinte ale naturii)
Ms!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti depune cerere de transfer, in tot timpul anului scolar, conform art.144, alin.(4) din Regulamentul-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul ME nr. 4183/2022, citez:
  "(4) Transferul elevilor în timpul anului şcolar se poate efectua, în mod excepţional, cu respectarea prevederilor prezentului regulament, în următoarele situaţii:
  d) la/de la învăţământul de artă, sportiv şi militar;"