| casian55 a întrebat:

Salut TPU! Daca vreau sa ma transfer la un liceu de la stiinte ale naturii pe mate info, tot este considerata cerere de transfer prioritara fiind de la profil real tot la profil real?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nu exista cerere de transfer prioritara, exceptii sunt doar cateva, de ex. in cazul gemenilor, cazuri medicale sau la schimbarea domiciliului in alta localitate.
Aceste exceptii nu se aplica in cazul expus de tine.

| casian55 explică (pentru Ioandelasal):

Adevarat, m-am exprimat eu gresit. Prioritar in sensul ca merg de la o specializare de profil real la alta specializare de profil real, fiind luata cererea printre primele in comparatie cu cererea unui alt elev ce se transfera de la profil uman la real.

1 răspuns: