| Gabiiiiiii a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce sunt cartile acelea de comentarii la limba romana. Contine ce ar trebui scris la sub 3 la romana pt fiecare opera?
Mai bine citesc cartile sau acea " carte " cu comentarii?

Funda!

2 răspunsuri:
| Anca6991 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa citesti doar cartile sau doar comentariile. Daca citesti doar comentariile, ideal e sa le si inveti cam pe de rost, ceea ce e destul de dificil, dar totusi nu imposibil. Daca citesti operele tot trebuie sa iti faci tu un comentariu in care sa incluzi elementele esentiale, ceea ce iar e greu. Eu nu cred ca am terminat vreo carte de citit pentru ca ma plictiseau si ajungeam tot la rezumate. Citeam de pe cat mai multe site-uri si dintr-o carte de comentarii, si imi dezvoltam o idee proprie despre opera respectiva. Sper ca te-am putut ajuta! Bafta!

| JustSolutions a răspuns:

Da! cartile de comentarii sunt pentru subiectul 3.Scue daca nu te-am ajutat dar intrebarea este foarte vaga