| Daryus3k2 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca este posibil sa ma transfer din semestrul 2 la alt liceu intr-o clasa cu profil diferit. Eu stiu ca te poti transfer din sem 2 dar nu stiu exact conditiile. De ex am auzit ca trebuie sa ai media pe sem 1 cel putin egala cu media ultimului din clasa la care vrei sa te transferi, sau au mai auzit ca se ia dupa media cu care ai intrat la liceu. Eu vreau sa ma transfer de la Electronica-Automatizari la Stiinte ale Naturii, iar la profilul meu fac 2 materii la care media se incheie doar la sfarsitul anului, asta inseamna ca nu am sanse de transfer ci doar de pe a 10 a? Vreau niste raspunsuri concrete si exacte la intrebarile de mai sus. Mersi mult! Dau funda evideent.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți intre semeste. Cerere la secretariatul de unde pleci și acceptul celor la care mergi

| Daryus3k2 explică (pentru sierra1):

Da, dar dupa ce medie se ia? Media cu care ai intrat la liceu?

| Daryus3k2 explică:

Da, dar nu sti dupa ce medie se ia? Media cu care intri la liceu? Sau cea semestriala?

| sierra1 a răspuns (pentru Daryus3k2):

Media de admitere