| TiberiuFasole a întrebat:

Salut, vreau va rog urgent sa ziceti cand esti paracios si cand nu.

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Esti paracios atunci cand spui ce anume a facut cineva cu scopul "de al pune intr-o lumina proasta " cu scopul de ai face rau. Nu esti paracios atunci daca spui ce a facut cineva, dar cu uscopul de al ajuta, de ai face un bine.

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Pai, eu sincer nu am trecut prin experienta asta... dar de obicei incerc sa fie discreti...

| HermesArtwork a răspuns:

Un "paracios" este cineva care doreste sa vada o anumita persoana intr-o ipostaza proasta doar pentru a-l vedea suferind.