| ToxicG a întrebat:

Am gasit tongueadurea Spanzuratilor" de Liviu Rebreanu si m`ar tenta sa o citesc.E o carte buna?

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Eu o am obligatorie la liceu insa am auzit ca e cam plictisitoare si ca nu se intelege mare lucru din ea, depinde de fiecare dar eu am ocolit-o pe cat posibilwinking

| ToxicG explică (pentru SweetSecrets):

Ok,eu aveam de gand sa o citesc din lipsa de ocupatie. happy Dar daca e asa nu mai vreau. happy

9 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

N-am citit-o dar oricum depinde de tine.

| Musique a răspuns:

Toate cărțile sunt bune, depinde doar de gusturi.
Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E una din capodoperele literaturii romane asa ca baga mare.

| AgathaRo a răspuns:

Bauiesc ca e o carte buna. Are un titlu foarte bun. Citeste 5-6 pagini si iti vei da seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai ca este buna, dar iti si trebuie la scoala. Spor la lectura!

| Alexandrughita a răspuns:

Da. este ok cartea. Rebreanu a fost un bun scriitor. Spor la citit

| Clementin a răspuns:

Da, o iubesc!

| AlbertinaTina a răspuns:

Sa stii ca orice carte este buna! Eu nu am citit acesta carte dar merita citita.