| liviugeorgescu123 a întrebat:

Am si eu intrebare legata de Academia de studii economice.
Eu am facut liceul la profil uman (filologie) si vreau sa stiu daca pot face fata la ASE. As vrea sa dau la Facultatea de marketing/comert /management. Credeti ca pot face fata la una din facultatile astea? Vreau sa dau la aceste facultati pentru ca am inteles ca e mai usor decat la finante -banci sau cibernetica informatica.

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Intrebarea pe care ti-o poti pune ca sa iti raspunzi singura e:cat de bine te descurci la probleme de economie? stii economie? daca te descurci greu,nu o sa faci fata. daca vroiai de la inceput la Ase trebuia sa te duci la real.
Acum nu zic sa nu te duci, dar, nu stiu daca o si termini.
Nu alege in niciun caz finante banci sau cibernetica pentru ca sunt profile foarte grele, care pun dificultati si celor de la mate info, invatati cu ritmul alert si multe altele.
dintre alea 3 cred ca cel mai accesibil pentru tine ar fi comertul.