| GnomUrias a întrebat:

Salutare.
Am terminat clasa a 11-a intr-un liceu nu prea ok...am vrut sa ma mut din octombrie anul trecut dar nu prea am reusit.
Nu vreau sa dau mai multe detalii, deci am cateva intrebari de adresat.
1 : Sunt pe profil vocational ( sportiv, pe fotbal mai exact) si as dori sa ma mut pe profilul filologie intr-un alt judet, credeti ca este complicata mutarea, adica este vreo sansa sa fie respinsa de consiliu din aceasta cauza?
2 : De curand sunt am fost respins de un liceu deoarece clasa era plina, aceasta avand 35 de elevi. Eu am facut cererea de transfer in luna iulie dupa data de 15, nu stiu cu exactitate data si mi-a fost respinsa pe data de 29 septembrie, deoarece atunci a avut loc consiliul sad. P.S media pe anul trecut a fost 9.78.
As dori sa mai incerc la alt liceu, deci, avand in vedere ca este 1 septembrie si scoala incepe pe 10, credeti ca mai am vreo sansa sa ma mut la alt liceu?
Am nevoie cat mai rapid de un raspuns, sunt la limita aici...
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti daca o sa-ti aprobe transferul sau nu. In orice caz n-ai nimic de pierdut, asa ca depune cererea de transfer si poate ai noroc s-o aprobe.

| patrik986 a răspuns:

Nu cred ca mai ai timp, de obicei transferurile se fac dupa terminarea semestrului 2 sau in timpul vacantei dintre semestre dar se pot face mutari in cazuri mai complicate (daca te muti altundeva in alta provincie sau etc), dar incearca nu poti sa stii..bafta!

| GnomUrias explică (pentru patrik986):

Am scris gresit mai sus, 29 august voiam sa scriu, mai sunt 9 zile pana incepe scoala. Deci nu prea am cum in zilele astea sa ma mut? Cei de la liceul respectiv mi-au dat raspunsul destul de tarziu din cauza consiliului...pretty sucks

| patrik986 a răspuns (pentru GnomUrias):

Nu se poate stie..incearca,nu ai nimic de pierduthappy