| liviugeorgescu123 a întrebat:

As vrea sa stiu daca la Academia de Studii Economice din Bucuresti se da examen de admitere anul acesta sau se intra pe baza notei de la bac (pe baza de dosar).

Si daca se da examen de admitere la ce materii se da?
Daca, totusi nu se da examen de admitere si se intra pe baza notei de la bac, conteaza ce materii ai dat la bac? Eu dau bacul la romana, istorie, engleza si geografie si nu stiu daca pot intra la aceasta facultate.

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Pai anul acesta ar fi normal sa se intre pa baza dosarului asta daca nu cumva a intrat aceea lege in vigoare deja...Si da, poti intra indiferent la ce dai bacul si se tine cont si de media 9-12 nu numai de bac.

1 răspuns:
| Corina_5887 a răspuns:

Anul acesta se intra doar pe baza mediei de la bac. Cel mai bine e sa te informezi de pe siteul lor si atentie, nu confunda media de la bac cu dosarul, nu este acelasi lucru!