Întrebare recomandată | atlanticaonline a întrebat:

Ce facultate din Bucuresti te pregateste mai bine in domeniul programarii?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic... facultatea de informatica, asta daca te intereseaza strict partea de software.

| Nilsson a răspuns:

Un principiu dupa care poti sa iti dai seama de nivelul unei facultati (in Romania cel putin) e media de admitere, cu cat e mai ridicata, cu atat concurenta e mai mare si implicit e o facultate mai bine vazuta.
Universitatea Politehnica si Academia de Studii Economice au specializari de informatica si cibernetica, poti sa intri pe site-urile lor sa te orientezi spre o specializare cate te atrage.

| IIIshaneIII a răspuns:

Programare la ce la dentist, coafor? fii mai explicit