| Ingognito a întrebat:

Salut, imi doresc sa ma duc la facultate in domeniul IT, ce subdomenii pot invata in facultate sau voi invata din toate cate putin? Eu mi-as dori un loc de munca in domeniul design graphic, ce facultate din Bucuresti spuneti ca este potrivita pentru mine?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce sa faci la IT daca tu vrei design?

| Ingognito explică (pentru suntserios):

Pai credeam ca are treaba de it avand in vedere ca eu folosesc calculatorul sa editez poze, ca mi-ar place sa lucrez gen la reviste de moda sti tu unde toate pozele sunt editate inainte sa apara in revista sau sa creezi logouri pentru companii si ma gandeam ca trebuie sa am ceva cunostinte in calculator, nah, nu stiu cum sta treaba de aceia intrebam, credeam ca imi trebuia ceva in iT sa arat ca stiu sa folosesc calculatorul in photoshop

| suntserios a răspuns (pentru Ingognito):

Si secretarele de la anaf folosesc calc, dar nu au facut facultati de IT

| Dismally a răspuns:

Nu ai ce cauta la IT, mergi la facultatea de arta si design daca asta vrei sa faci.