| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Salutare! Ce parere aveti despre Universitatea Privata Petre Andrei din Iasi?

16 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde. Vrei diploma sau vrei sa inveti ceva?

| NiculaiMarianTraian explică (pentru RoCkKiD):

Ambele

| RoCkKiD a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Atunci.poate ar trebui sa te indrepti catre alta universitate.

| NiculaiMarianTraian explică (pentru RoCkKiD):

Ma intereseaza privata sa fie, deoarece conditiile sunt mai bune

| RoCkKiD a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Care conditii? Nici nu stiu dac aexista vreo universitate pricata serioasa in Romania, marea lor majoritate sunt fabirci de diplome.

| NiculaiMarianTraian explică (pentru RoCkKiD):

Prin conditii ma refer la dotari mai bune, curatenie mai multa, cladire renovata, laboratoare noi etc.

| RoCkKiD a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Cred ca esti putin confuz. Ce zici tu e adevarat pentru institutiile private din strainatate, la noi universitatile private au minimul de dotari necesar pentru a primi autorizatile de functionarepentru ca scopul lor nu e sa educe studentii pentru ca studentii lor nu vor educatie, vor diplome.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O parere proasta ca despre orice facultate privata din ROmania care sunt la ani distanta de cele de stat

| GabiDumitrescu a răspuns:

O fabrica de pampalai.

| NiculaiMarianTraian explică (pentru GabiDumitrescu):

De unde aceasta concluzie?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Am avut ocazia sa interactionez cu citiva absolventi. Prefer absolventii de scoala profesionala la orice ora!

| NiculaiMarianTraian explică (pentru GabiDumitrescu):

Aici nu trebuie generalizat. Am avut in examenul de bacalaureat 9.25 media. deci nu cred ca ar trebui sa fiu generalizat cu toti de acolo? In orice Institutie sunt oameni de toate tipurile.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Haoleu, nu ma lua cu nota de la bac ca stiu si acolo cum se misca treaba! Eu de exemplu stiam la istorie de 2, am luat 9 si 15, parca.

| Frank51 a răspuns:

Cea mai bună facultate din Ro

| gabicoo a răspuns:

Dai banul și treci anul!
Am o colegă absolventa sorbonei ăsteia!
Nu știe câte urechi are! Dar a avut note mari în toți anii de studiu!
Nu e blondă!

| IceRope a răspuns:

Nu am. Ar trebui?