| andreiush25 a întrebat:

Salutare...daca intru la facultatea de filosofie la taxa...Pot plati in rate taxa?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

În general taxele la facultăți se achită în 2 tranșe (pe semestru). Poți plăti totul odată, dar poți plăti și o tură la înscriere și cealaltă tură la data stabilită de decanat pe parcursul primului semestru.
Totuși, regulamentul diferă de la o universitate la alta, așa că interesează-te pe site-ul universității/universităților la care aspiri să intri despre cum stau lucrurile când vine vorba de partea asta.
Numai bine!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti cum este la fiecare facultate, fiecare poate avea reguli proprii, inclusiv privind plata taxei. Cum este exact afli de la facultatea unde intri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de Regulamentul intern specific acelei facultăţi!
Întrebi la Secretariat...

Toate cele bune.

| Andi86 a răspuns:

Intra pe site-ul facultatii, vei gasi mult mai multe detalii.