| Gabriel2424 a întrebat:

Salutare! Daca la facultate la mine limba straina este facultativa si eu am ales germana, doar am intrat pe un link de meet, pe care poate intra oricine vrea germana de la Geografie, toate specializarile.Intrebarea mea este daca prezența este obligatorie, parca zicea ca vrea sa dam si examen la germana cand e sesiune.Pot sa nu ma mai duc?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și la o materie facultativă, dacă a ales să participi la acel curs, apoi prezența la examen nu mai este facultativă, ci este obligatorie.

| meli120 a răspuns:

Ai platit limba, daca zici ca e facultativa? Depinde de regulamentul facultati probabil. Vezi daca mai poti sa o scoti din contract sau sa iti pui altceva. Daca o ai in contract, trebuie sa sustii un examen la materia respectiva, daca nu iti va aparea nepromovata.