| Rivulette a întrebat:

Salutare!

Eu acum sunt in clasa a 7-a, dar deja ma gandesc la ce liceu as vrea sa merg.

Ideea e ca mie imi plac, in special, matematica, fizica, informatica, educatia tehnologica dar si engleza. Credeti ca Mihai Viteazul ar fi un liceu bun?
In a V-a am avut media 9.85 (10 la toate cu 8 la desen...)
In a VI-a am avut media 9.83 (10 la toate exceptand 9.50 la fizica si 8.50 la desen )
Iar acum, in a VII-a, am media 9.94 (10 la toate cu 9 la desen)

Ideea e ca, eu vreau sa o tin tot asa si semestrul acesta, si anul viitor. Desenul va fi o problema, deoarece singurul profesor care il avem e renumit pentru notele care le da. Insa, as avea sanse sa intru la Mihai Viteazul pe engleza intensiv?

Daca da, imi poate spune cineva care a fost / inca este acolo cam ce "atmosfera" are?

Răspuns Câştigător
| carmen1008 a răspuns:

Atunci vei intra sigur. Daca vei lua o nota buna si la examen, nu vei avea probleme.Cred ca vei lua o nota buna avand in vedere ca singura problema a fost ca profesorul va da note mici la desen, nu e vina ta.Acolo profesorii sunt destul de exigenti, sa stii

| Rivulette explică (pentru carmen1008):

Da, e ok daca sunt exigenti, atat timp cat si explica. Chiar nu inteleg cum gandeste profesorul de desen, mai ales cand, intr-o oarecare masura, am ca hobby desenatul si multi imi zic ca desenez destul de frumos o.o
Oricum, mersi de ajutor ^^

3 răspunsuri:
| Rivulette explică:

...Mihai Viteazul are si engleza intensiv.

| carmen1008 a răspuns:

Mihai Viteazu are doar profil de mate info. Daca zici ca te pricepi si la matematica, poti sa incerci sa intri, media de admitere a fost peste 9.40. Daca vrei sa mergi pe engleza, te sfatuiesc sa dai la Lazar