| Anonimul3315 a întrebat:

Salutare lume! Eu am un manual de religie care s-a deteriorat. S-a udat cu lapte si acum sunt paginile lipite si daca incerc sa le dezlipesc de rup asa ca intrebarea mea e: Stiti daca se gasesc la librarii carti dinacestea:http://www.librariasophia.ro/......-7467.html Caci am disparata nevoie.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Incearca sa-l reconditionezi!--- umezesti paginile cu apa( se vor dezlipi) dupa care le lasi la uscat (pe un calorifer) dar numai dupa ce separi paginile ude cu o foaie uscata de hartie pusa intre fiecare pagina( pentru a preveni lipirea dupa uscare)