| Petrican a întrebat:

M-am apucat sa citesc cartea "La rascruce de vanturi" de Emily Bronte si nu prea inteleg personajele...adica sunt multe si nu se prea povesteste despre ele. Vreau sa-mi spuneti fiecare personaj cine este big grin.

2 răspunsuri:
| val31989 a răspuns:

Incearca sa citesti cu atentie, o sa intelegi mai departe.Eu asa faceam, si cel putin asa mi s-a parut si mie la inceput, dar pana la urma vei intelege.

| elyfel a răspuns:

Uite nu am citit cartea dar iti dau un sfat ca sa întelegi mai bine personajele.Ia o foaie de hartie si cand citesti despre un personaj notezi cine este.Eu asa am facut la Avarul am notat fiecare cine era si m a ajutat sa inteleg mai bine