| Străinul400 a întrebat:

Salutare oameni am să adresez o întrebare celor ce învață programarea! Rog cei care pot sa răspundă cât mai rapid si mai serios! Multumesc!
Întrebarea :,, Ce anume se învață la facultatea de informatică (ce obiecte de studii sunt) si cat de mult este legat cu matematica? Și dacă am vreo șansă sa invat programarea dacă sunt un zero în matematică! Sunt de acord să învăț însă nu vreau să pierd 3-4 ani degeaba și să nu înțeleg nimic. Vreau sa stiu cât de mult se bazează materiale pe matematica si de ce cunoștințe am nevoie ca să înțeleg ce spune profesorul. "
Mulțumesc frumos!

1 răspuns:
| mateisitudor a răspuns:

E mai mult de vorbit. Exact intrebarile astea le-am avut si eu, si in decursul la vreo cateva luni le-am lamurit... da-mi instagramul sau facebookul tau daca vrei sa iti raspund la intrebari. Eu trec clasa a 12-a si tot la facutlatea de informatica vreau