| crist20 a întrebat:

Salutare. Poate cineva sa-mi spuna si mie Caile de Acces in Masivul Fagaras, trebuie sa adaug la un referat despre Valorificarea Potentialului Turistic al masivului Fagaras. daca se poate imi lasati si mie site-ul unde-ati gasit. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Eu am fost de 3 ori in Fagaras, pe traseu de creasta. Accesul se poate face din mai multe locuri, cel mai vestic fiind dinspre Podul Olt, cel mai estic dinspre Zarnesti. Cel mai uzual este de pe Transfagarasan, de la Cabana Balea, eu am vazut-o numai de la distanta, pentru ca traseul de creasta merge pe la cateva sute de metri de cabana. Mai sunt urcari si pe la Negoiu, Cabana Negoiu, pe la Lacul Avrig, pe la Fereastra Sambetei. Astea de care zic sunt toate spre nord.