| IONUT298u901 a întrebat:

Salutare! sunt anul 2 la o facultate privata sunt anul 2 pe profilul it si ma intrebam daca pot lucra ca si informatician in politie M.A.I, M.A.P.N. daca da ce probe sunt necesare?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Hai sa iti zic eu un mic secret:
Daca nu ai pile acolo, nu ai absolut nici o sansa.

| mODIN a răspuns:

Dupa ce ai terminat facultatea, vei putea ca civil. Legat de probe, in MApN cel putin, se cam stabilesc de fiecare unitate in parte, deci nu stiu nici macar orientativ ce sa zic.

| eliancodrut a răspuns:

Ca student nu poti lucra in institutiile militare sau Politie.
Ca informatician poti - ca angajat civil -, daca sunt locuri libere pe profil si indeplinesti conditiile stabilite pentru acel post. Daca sunt mai multi candidati pe acl post se da concurs.
Conditiile concrete cerute sunt specificate doar in fisa postului.