| GabrielAndreiq a întrebat:

Salutare TPU,am o întrebare puțin mai dificilă să zic așa, pentru cei care au terminat o școală profesională profil mecanic auto,cum este examenul final? Se dă în scris,oral, trebuie să facem un proiect sau avem niște teme practice?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Examenul se va da doar scris, pentru că nu este examenul de bacalaureat.

| anonimg a răspuns:

Și un sfat: trebuie neapărat să faci și liceul la seral; este ușor liceul la seral. Pentru că fără liceu nu vei putea avansa în nicio funcție, indiferent că vei/lucra în țară sau străinătate. Avansarea în funcție înseamnă și murdărie mai puțină și salariu mai mare.
Trebuie să înveți bine, ca după liceu să ajungi la facultate, de unde vei putea ieși inginer mecanic, inginer auto, sau orice alt tip de inginer care îți va plăcea.

| Iote a răspuns:

Eu stiu ca se dau si probe practice. Ca doar nu repari nimic doar in teorie.