| Vasileciobanu72 a întrebat:

Salutare TPU, am terminat o scoala profesională și vreau să-mi continui studiile.As vreau să știu cât de grele sunt diferențele și din ce dau aceste diferențe.Am fost pe profil mecanic auto și doresc să continui pe profilul turism și alimentație.Dau fundiță!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa terminarea unei scoli profesionale poti sa revii la liceu si sa faci cursurile serale, pana termini licuel (13 clase), dupa care poti da BAC-ul si daca-l iei, poti merge la Facultate.
Daca doresti sa faci o alta scoala profesionala, o iei de a capat ca prima oara, te inscrii si mergi 3 ani de zile, la noua scoala profesionala, pe noul profil pe care il doresti sa-l faci acum.