| XXXray a întrebat:

Am o problema grava. Luni am dat examenul national la romana, iar eu am scris cu prescurtati doar la 2 chestii. Odata la exercitiul 3 cand am scris adj. in loc de adjectiv si inca odata la exercitiul 5 unde am scris CZ. in loc sa scriu intreg cauzala. As dori sa stiu cu cat sunt taxat pentru asta. Raspunsul e corect dar pe mine la scoala nu m-a invatat ca nu trebuie sa scriu cu prescurtari.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Pentru cauzala s-ar putea sa-ti ia jumatate din cat era pentru acel subpunct dar la adejctiv nu are absolut nimic. Nu iti fa atatea griji ca nu este chiar asa o mare pierdere. Oricum nu valora mult, banuiesc. Daca prinzi un corector de treaba nici nu iti ia puncte daca ai scris asa la cauzala.
Pentru acel adjectiv nici un nebun nu ti-ar lua puncte.Tot poporul stie acea prescurtare. Stai fara griji.
Bafta!

-Blytz-