| Kreisegger a întrebat:

As vrea sa devin mai destept, adica sunt destul de bun cand vine vorba de cultura generala dar vreau mai mult!
De exemplu:Cand vine vorba sa invat pentru scoala nu ma descurc prea bine.Tot timpul cand invat pentru scoala ma gandesc la altceva(la calculator,ce am facut azi, la ce ma uit diseara la TV)
Am incercat sa nu ma mai gandesc dar nu prea pot

Dau Funda celui care ma ajuta

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A avea cultura generala nu inseamna sa fii destept

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Când înveți. subliniează ce e mai important și extinde ce ai subliniat cu cuvintele tale. Și vei învăța în felul tău, și profesorii vor înțelege la ce vei face referire. Chiar dacă probabil clasa nu.