| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Cate examene sunt pe semestru la o facultate de filosofie? Sunt grele examnele la filosofie?
Funda!

P.S Nu imi mai spuneți de cat de inutila e o facultate de filosofie ca vreau sa devin profesor de filosofie si am nevoie de ea.

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! De obicei sunt 5 materii obligatorii + una opțională, deci 6 examene per semestru la o facultate umanistă. Gradul de dificultate nu poate fi estimat pentru că nu e universal valabil pentru toate facultățile, depinde de la facultate la facultate, cel mai bine întrebi pe cineva de la o astfel de facultate.
Având în vedere că încă există astfel de facultăți cu siguranță nu este inutilă, ba dimpotrivă. Mult succes, am încredere că vei deveni profesor dacă asta îți dorești și ești dispus să mergi până la capăt!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti pasionat de filosofie, apai nu ti se pare nimic greu sau dificil, dimpotriva!