| Fluffinator a întrebat:

In curand o sa dau examenul Cambridge, nu stiu sigur ce nivel poate B1, B2, in fine, intrebarea mea pentru voi, cei care ati dat deja acest examen, ce carti, culegeri, dictionare etc etc imi recomandati, si credeti ca este neaparata nevoie sa fac pregatire inainte de acest examen.
P.S: Cei care ati dat, va puteti lasa si impresiile aici, daca a fost greu, usor, daca a meritat, etc.

2 răspunsuri:
| funyartist a răspuns:

Eu nu il da acum dar lucrez dintr-o carte numita CAE( Cambrige Advanced in English) e buna cartea si ti-o recomand de luat insa nu stiu de unde sa o iei, mie mi-a dat-o profesorul meu de engleza. Ori cum Cambrige are 5 parti 1) Reading 2)Writing 3)Use of engleish 4) Listening si 5) Speaking. Daca spre exemplu pici la una si te descurci bine la celelalte treci. Sper ca te-am ajutat FUNDA plssbig grin

| TheRanger a răspuns:

O sa-l dau ca merita mai ales daca vrei sa studiezi in UK la facultate