| amaliadima1234 a întrebat:

Nu pot înțelege cum sa rezolv exercitiile la Fizica iar azi dau test la Fizica din Fenomene termice.
Ce ma fac? Nu vreau sa am nota mica la test. Aveti vreo solutie? Urgent! Peste 3 ore voi da testul si nu vreau sa pic la test

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai facut sambata si duminica?
De ce nu ai invatat in astea 2 zile, ca ai avut foarte mult timp la dispozitie.
Cum fizica nu se poate invata instantaneu, nu-ti prea ramane nimic de facut, decat sa te duci la teza, cu cat stii.
Poate vei invatat ceva din ignoranta asta.

| amaliadima1234 explică (pentru Violleta2022):

Nu e teză? doar ne da un test din capitolul Fenomene Termice și nu înțeleg cum sa rezolv exercitiile de la lecția asta ca de invatat am învățat doar ca exercițiile nu ore a le pricep si am nevoie de un sfat ca sa învăț a le rezolv mai ușor și fara sa stau o grămadă ca sa îl rezolv

| Violleta2022 a răspuns (pentru amaliadima1234):

Asta puteai face sambata si duminica.
Acum este foarte tarziu si nu sta nimeni sa-ti explice.

| Bizon95 a răspuns:

Succes la test, mai e 1h
insa in 3h nu poti sa inveti nimic
mai ales ca, tie iti trebuie meditator (cineva care sa stie bine materia si sa te evalueze, sa isi dea seama unde gresesti/te blochezi si sa te ajute specializat)
iar aici sunt foarte putini care stiu materia (eu nu mai tin minte nimic de nimic) cu atat mai putin sa stie cum sa te ajute!

| StrongHeart a răspuns:

Iti asumi, iei o nota mica si data viitoare nu mai repeti greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fizica e trash rău. Chiar dacă îți dau răspunsul asta după test, data viitoare dacă chiar nu înțelegi problemele încearca să copiezi =) asa am terminat eu in toți anii cu 10 la chimie și acum dacă îmi dai sa fac o problema sunt praf rolling on the floor ai grija sa nu te prindă gl dacă viitoare