| anonim_4396 a întrebat:

Am luat o nota mica pentru mine.Nota 8.Imi e frica sa le spun parintilot pentru ca ei sunt exigenti la note.Da exemplu daca iau nota 9 ma cearta ca si cum as fi luat nota 4. E primul opt din viata mea (sunt in clasa aVa ). Testul era la franceza.Nu prea inteleg limba aia si nu ma descurc. Nota opt la test a fost cea mai mare din clasa.Cum sa le spun parintilor (nu vreau sa ma certe sau sa imi confiste telefonul)?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De certat te vor certa oricum, dar daca te duci si le spui tu, dinainte de a afla ei de la scoala, s-ar putea sa le treaca mai repede si sa nu te pedepseasca.

1 răspuns:
| Junc_Roby_2000 a răspuns:

Spui ca vi-a dat un test surpriza si ca nu erai foarte pregatita/Bag-o pe aia cu "a fost cea mai mare nota" si poate ai norocul sa te inteleaga!