| Katsune a întrebat:

Salutare TPU! Stie cineva sa-mi zica ce tema s-a propus pentru ziua mondiala a alimentatiei de anul acesta, 2021? Dar de cea din 2020, ce stiti de ea?
Vreau un raspuns clar, va rog frumos. Multumesc anticipat! O zi buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| xXVranceaXx a răspuns:

Nu a a apărut încă pentru anul 2021. Dacă e să apară, o să apară în luna octombrie

7 răspunsuri:
| xXVranceaXx a răspuns:

Nici măcar nu este 16 octombrie ca să vorbim de 2021
Nu se pun teme anumite la această zi internațională
Dacă asta este o temă, te rog folosește TPU în alte scopuri. Pace

| Katsune explică (pentru xXVranceaXx):

Nu e nicidecum o tema. Eram doar curioasa sa stiu mai multe despre eveniment. Eu ma refeream la ziua mondiala, nu neaparat internationala...In fine, daca nu stii, astept alte raspunsuri, de la alte persoane. Multumesc oricum!

| xXVranceaXx a răspuns (pentru Katsune):

"Ca în fiecare an, Organizația Mondială a Sănătății (OMS) propune o tema și în 2020. La a 75-a aniversare, recomandă organizarea de acțiuni care să orienteze populația spre programe alimentare echilibrate nutrițional. Programene trebuie să fie ușor de urmat pe perioadă indelungată si care să fie accesibile tuturor categoriilor de populație." preluat de pe o pagină web

| Katsune explică (pentru xXVranceaXx):

Multumesc. Nu asta e ce cautam, dar iti multumesc oricum pentru efortul depus. Eu caut tema pentru anul 2021...

| Katsune explică (pentru xXVranceaXx):

Totusi, nu sunt niste teme propuse?

| xXVranceaXx a răspuns (pentru Katsune):

Nu, OMS nu are timp de asemenea lucruri. De când cu nea' Coviduț, ei se duc în China să ancheteze dosarul despre virusul mortal. Deși China tot refuză primirea echipei în țară și a spus anul trecut că își susține greșeală ca fiind un virus creat. Tipic comunismului din China.

| xXVranceaXx a răspuns (pentru Katsune):

Nu a a apărut încă pentru anul 2021. Dacă e să apară, o să apară în luna octombrie

| Katsune explică:

Înteleg....Super atunci! Multumesc mult de tot! Paceee! happy